Текомендації щодо тимчасового зберігання. засобів індивідуального захисту

Ірина Швець,

начальник відділу екології, клімату та енергозбереження Покровської міської ради Донецької області

На харчовому підприємстві співробітники використовують засоби індивідуального захисту (медичні одноразові захисні маски та рукавички), які надає їм підприємство згідно із санітарними нормами та правилами й рекомендаціям МОЗ і ВООЗ на період уведення карантину в державі.
Прошу надати рекомендації щодо їхнього тимчасового зберігання.
Чи потрібна їхня утилізація спеціалізованими та сертифікованими компаніями, і, якщо потрібна, то згідно з якими актами, наказами й інструкціями?

Збирання та зберігання медичних відходів повинно координуватися на підприємстві особою, яка проходить обов’язковий інструктаж щодо правил безпечного поводження з відходами.

Зберігання відходів повинно відбуватися в окремому приміщенні площею до 6 м2. У цьому ж приміщенні має виконуватися знезараження відходів дезінфекційними засобами у спеціально призначених ємностях, що забезпечують повне занурення медичних відходів до дезінфекційного засобу. Довідка

Детальні вимоги до приміщення визначені у додатку 2 до Державних санітарно-протиепідемічних правил і норм щодо поводження з медичними відходами, затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України від 08.06.2015 р. № 325

Вимоги приготування робочих розчинів, методи дезінфекції різних об’єктів повинні видаватися або виробником дезінфекційних засобів, або головним санітарним лікарем.

Після знезараження медичні відходи, що не контактували з хворим на інфекційні хвороби, можуть бути видалені разом із відходами ТПВ. 

Для проведення дезінфекції застосовують дезінфекційні засоби, що пройшли державну реєстрацію в установленому порядку згідно з вимогами Постанови КМУ «Про затвердження Порядку державної реєстрації (перереєстрації) дезінфекційних засобів» від 03.07.2006 р. № 908 (у редакції постанови КМУ від 14.03.2018 р. №178).

Державний реєстр дезінфекційних засобів на 2020 рік можна переглянути на сайті (moz.gov.ua) Міністерства охорони здоров’я України.