Удосконалюватися не обов’язково. Виживання — справа добровільна.
Дослухаючись до меседжу першого наставника з якості, ми продовжили розгляд актуальної на сьогодні теми — безпечності харчових продуктів. У цьому номері журналу детально розглянуто ще дві, визнані Фондом сертифікації безпеки харчових продуктів Global Food Safety Initiative (GFSI), схеми сертифікації
для харчових виробництв: FSSC 22000 та GlobalG.A.P. Остання, зокрема, дозволяє
впровадити систему безпечності харчових продуктів у сільськогосподарському
секторі як первинному виробництві. Хоча вітчизняне законодавство говорить, що вимоги впровадження системи НАССР для первинного виробництва — справа добровільна.
У зв’язку з популярність на вітчизняному ринку продуктів зі знаком Kosher і Halal, розпочинаємо серію публікацій щодо особливостей сертифікації за релігійними стандартами.
Продовжуючи одну з наших ключових тем — системи менеджменту якості — наразі висвітлюємо практику управління процесами за ISO 9001:2015. Та спеціально для наших читачів — найефективніші методи статистичного аналізу управління якістю, які може застосувати кожен.
На сторінках видання ви також дізнаєтеся, у чому перспективність ринку Республіки Молдова для українського виробника, і на завершення — відповіді на ваші запитання, що надійшли на електронну адресу редакції yakist@techmedia.com.ua.